Dukelská 1346, Příbor
724 615 019
info@skolagaudi.cz

Barbora Friedrichová

Svobodná demokratická škola Gaudi

Proč Gaudi?

Po více než 8mi letém působení v korporátní společnosti jsem nutně potřebovala změnu. Díky přítomnosti Covidu jsem měla možnost se zamyslet, jakým směrem se vydat. Má vrozená empatie mně vedla k sociálním a zdravotnickým oborům, ale veškeré rekvalifikační kurzy, které jsem chtěla podstoupit, byly odsunuty na příznivější pocovidovou dobu. A v tomto balančním období mi přistála nabídka na pozici hospodářky v Gaudi. Neměla jsem si co dlouze rozmýšlet, o škole jsem už nějaký čas slýchávala z různých stran a zaslala svůj životopis. 

Energie pulzující v Gaudi mne nadchla, s vřelými díky jsem pozici přijala a velmi těším se na barevné zítřky v Gaudi.

Vzdělání

Střední obchodní školu se zaměřením na účetnictví a cestovní ruch jsem ukončila maturitou v roce 1999. Už tehdy bylo s jistými omezeními možno vycestovat za hranice ČR a proto jsem neváhala ani chviličku a 4 dny po složení zkoušky jsem odjela na 3 měsíční pobyt do jižního Německa jako au-pair ke dvěma milým kloučkům. Vrátila jsem se nadšená, obohacená a hlavně už navždy poznamenaná cestovatelskou nenasytností, která se mi stala vášní a životním naplněním. Dohromady jsem strávila cestováním mimo hranice ČR a krmením svých nenasytných očí 6 let a pobytem v Praze pak bezmála 4 roky, kde jsem průběžně vydělávala peníze na další cesty. Hladově s baťohem na zádech jsem si plnila své cestovatelské sny a měla možnost navštívit nespočet krásných zemí v Evropě, Asii i prozkoumat země pod Rovníkem. Byla jsem součástí denních radostí i starostí místních obyvatel, kteří byli vždy mne největší magnetem ve volbě dalších destinací. Vsadila jsem na školu života a kam mne osud vedl a možnosti dovolily, neváhala jsem vyzkoušet profese, které mne mnoho naučily, motivovaly a utvářely.

Zájmy a další zkušenosti

Úplně nejvíc nejšťastnější jsem s mým mužem a naším synem, když můžeme podnikat vše, co nás jenom napadne. Tvoříme, výletujeme na kole, koloběžce, pěšky, rádi poznáváme krásy našeho malebného Česka, spíme pod stanem i mimo něj a je nám spolu dobře!

Ráda vařím. Neustále si kupuji pro inspiraci nové kuchařky, vymýšlím si své vlastní pokrmy, peču a zavařuji.

Zahrádka je další činnost, co mne velmi naplňuje a těší, pozorovat, obdělávat, sklízet a zpracovávat, co nám příroda nadělí, a to vše v co nejvíc šetrné a rozumné cestě.

Rodina a přátelé a setkávání se s nimi při různých příležitostech, koncerty, festivaly, divadlo, kino, tanec, jóga – to mě také dělá šťastnou!