Ostravská 77, Příbor
704 974 512
info@skolagaudi.cz

Bc. Gabriela Gajdošová

Svobodná demokratická škola Gaudi

Proč Gaudi a jaká je zde moje role

Baví mě hledat cesty a tvořit prostředí, ve kterém jsou šťastné bytosti a kde je dostatek prostoru pro svobodný rozvoj. To jsem našla v Gaudi.

Ráda v dětech podporuji, pozoruji, ale i rozvíjím jejich zvídavost a zaujetí. Věřím, že pokud nás opravdu něco v danou chvíli zajímá, tak je učení zábava a všechno jde najednou tak nějak samo. Mojí hlavní rolí je čas strávený s mladšími dětmi v ZŠ. Cítím, jak důležitá je podpora, trpělivost, laskavost a radost z maličkostí každý den. S radostí podporuji lásku k matematice, představivosti, komunikaci, hudbě, ke čtení knih a tvoření. Společně můžeme najít cesty, o kterých zatím ani netušíme.

Vzdělání a profesní zkušenosti

Po základní škole jsem se rozhodovala mezi stavební školou a konzervatoří. Nakonec má cesta vedla na Střední průmyslovou školu stavební, kde jsem se věnovala oboru Pozemní stavitelství a architektura. Bavilo mě to, ale stále mě také bavila hudba a čas strávený s dětmi. Po maturitě jsem to nakonec skloubila a vystudovala v bakalářském programu na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity obor Hudební výchova – Matematika se zaměřením na vzdělávání pro 2. stupeň ZŠ. V současné době v tomto zaměření pokračuji na Ostravské univerzitě na navazujícím magisterském studiu.

Ve školním roce 2020/2021 jsem zjistila, že jsem tam, kde chci být. Tenhle rok jsem totiž byla průvodkyní v Lesní škole, kde jsem poznala, jaké to skutečně je, když dáme dětem dostatek prostoru být sami sebou. Ještě více jsem se o tom přesvědčila, když jsem byla průvodkyní v Gaudi nejdříve v MŠ od dubna 2021 až do června 2022, současně s touto rolí od září 2021 i průvodkyní pro mladší děti ZŠ, kde se můžeme spolu potkávat i nadále. Také jsem byla jako vedoucí na táborech a v roce 2021 příměstský tábor organizovala. Ze zvědavosti a touze naučit se něco nového jsem absolvovala kurzy Hejného matematiky pro 1., 2. a 3. třídu, šla prožít kurz Intuitivní pedagogiky a vzhledem k času stráveném s dětmi v lese i kurz Zdravotníka zotavovacích akcí.

Zájmy a další zkušenosti

Ráda trávím čas v přírodě a nejraději, kde je součástí jakýkoliv potůček, řeka nebo vodopád. V přírodě se ráda procházím v lese a chodím po horách, kde mám v oblibě východy a západy slunce, které mě dobíjí energií. Baví mě si pro radost hrát na klávesy, kytaru, ukulele a u toho zpívat. Dále se zajímám o knihy, kruhové tréninky, deskové hry, cestování a miluji čas strávený s rodinou a přáteli.