Dukelská 1346, Příbor
724 615 019
info@skolagaudi.cz

Gabriela Gajdošová

Svobodná demokratická škola Gaudi

Proč Gaudi a jaká je zde moje role

Baví mě hledat cesty a tvořit prostředí, ve kterém jsou šťastné bytosti a kde je dostatek prostoru pro svobodný rozvoj. To jsem našla v Gaudi.

Ráda v dětech podporuji, pozoruji, ale i rozvíjím jejich zvídavost a zaujetí. Věřím, že pokud nás opravdu něco v danou chvíli zajímá, tak je učení zábava a všechno jde najednou tak nějak samo. Mojí hlavní rolí je čas strávený s dětmi v MŠ a mladšími v ZŠ. Cítím, jak důležitá je podpora, trpělivost, laskavost a radost z maličkostí každý den. S radostí podporuji lásku k matematice, představivosti, komunikaci, hudbě, ke čtení knih a tvoření. Společně můžeme najít cesty, o kterých zatím ani netušíme.

Vzdělání a profesní zkušenosti

Po základní škole jsem se rozhodovala mezi stavební školou a konzervatoří. Nakonec má cesta vedla na Střední průmyslovou školu stavební, kde jsem se věnovala oboru Pozemní stavitelství a architektura. Bavilo mě to, ale stále mě také bavila hudba a čas strávený s dětmi. Po maturitě jsem to nakonec skloubila a v současnosti studuji na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity obor Hudební výchova – Matematika se zaměřením na vzdělávání pro 2. stupeň ZŠ.

Ve školním roce 2020/2021 jsem zjistila, že jsem tam, kde chci být. Tenhle rok jsem totiž byla průvodkyní v Lesní škole, kde jsem poznala, jaké to skutečně je, když dáme dětem dostatek prostoru být sami sebou. Dále jsem byla jako vedoucí na táborech a v roce 2021 příměstský tábor organizovala. Ze zvědavosti a touze naučit se něco nového jsem absolvovala kurz Hejného matematiky pro 1. a 2. třídu, šla prožít kurz Intuitivní pedagogiky a vzhledem k času stráveném s dětmi v lese i kurz Zdravotníka zotavovacích akcí.

Zájmy a další zkušenosti

Ráda trávím čas v přírodě a nejraději, kde je součástí jakýkoliv potůček, řeka nebo vodopád. V přírodě se ráda procházím v lese a chodím po horách, kde mám v oblibě východy a západy slunce, které mě dobíjí energií. Baví mě si pro radost hrát na klávesy, kytaru, ukulele a u toho zpívat. Dále se zajímám o knihy, kruhové tréninky, deskové hry, cestování a miluji čas strávený s rodinou a přáteli.