Ostravská 77, Příbor
704 974 512
info@skolagaudi.cz

Jak funguje v Indii svobodná škola?

Svobodná demokratická škola Gaudi

Jak funguje v Indii svobodná škola?

Jak se žije v Indii? Jak funguje v Indii svobodná škola a jak se v ní děti učí?

O tom všem jsme si povídali s Katkou Hapalovou, zakladatelkou svobodné školy Váránasí creative school v Indii.

Na interaktivní besedě s promítáním fotek z Indie jsme si povídali, jak to funguje v indické škole, rodině, zemi. Dozvěděli jsme se základní informace o Indii, počasí, zvycích, kastách i jídle. Odpoledne jsme si na ženském kruhu povídali o právech a postavení žen v Indii, o vztazích mezi ženami a muži a vlivu kastovního systému na mezilidské vztahy. Dohodli jsme se na vzájemné dopisování dětí mezi naší a indickou školou.

Vymysleli jsme společný projekt mezi naší a indickou školou v rámci programu Světová škola, která je projektem Člověka v tísni. Více o této indické škole najdete <<ZDE>>

Chod školy můžete podpořit nákupem bižuterie či papírových tašek na www.etsy.com/shop/SunshineVaranasi.