Ostravská 77, Příbor
704 974 512
info@skolagaudi.cz

Jak jsme v Gaudi sázeli stromy, díl 1

Svobodná demokratická škola Gaudi

Jak jsme v Gaudi sázeli stromy, díl 1

20. říjen je Dnem stromů, a tak jsme s dětmi rozhodli, že taky přiložíme ruku k dílu a společně posílíme zelené plíce naší planety.

Nejprve jsme s dětmi obešli budovu a vytipovali 9 různých míst, na kterých bychom chtěli stromy sázet. Potom jsme se spojili s kompetentními úředníky města Příbor a z map zasíťování lokality jsme vyčetli, kde bychom skutečně mohli sázet a přitom nenarušili nejrůznější sítě.

S jinými úředníky jsme konzultovali, jaké druhy stromů by bylo vhodné u školy vysadit a následně jsme se spojili s nadací Sázíme stromy, kde nám poskytli potřebné finance. S dětmi jsme vypracovali projekt (o který se se zájemci rádi podělíme) a vydali se za místostarostou města, Mgr. Netušilem.

S ním jsme detaily projektu probrali a domluvili se na dalším postupu. Vybrali jsme a koupili ovocné stromky, jabloň a švestku, potřebné vybavení a projekt se rázem přehoupl z fáze teoretické, do fáze praktické.

Vykopali jsme společnými silami jámy, důkladně je prolili, přidali kompost, stromky zasadili, upevnily ke kůlům a popřáli stromkům do života to nejlepší. Že to pro jeden z nich bohužel moc dlouho netrvalo, se dozvíte v dalším příspěvku…