Dukelská 1346, Příbor
724 615 019
info@skolagaudi.cz

Matěj Frgala

Svobodná demokratická škola Gaudi

emal: matej.frgala@skolagaudi.cz

Proč Gaudi a jaká je zde moje role

Po kurzu Respektovat a být respektován jsem si uvědomil, že od školy očekávám něco víc než frontální výuku. Navštívil jsem ZŠ Donum Felix, která mi svým přístupem učarovala. Jsem moc rád, že se můžu účastnit školy Gaudi, a to od prvního školního roku. V tuto chvíli mám v Gaudi na starosti pomůcky Montessori a nové webové stránky. Nabízím lekce jazyků (HTML, PHP, JavaScript, čeština, italština, němčina, angličtina). Cokoli, co s dětmi dělám, se řídí zásadou dobrovolnosti. Děti si k věcem, které potřebují nebo chtějí, časem cestu přirozeně najdou samy.

Vzdělání a studium

Jsem studentem učitelství pro první stupeň na Ostravské univerzitě. Dostalo se mi přehledu v Hejného metodě a dramatické výchově. Protože mi ale vysoká škola začala překážet ve vzdělávání, začal jsem studovat dvouletý kurz Montessori 6 až 12 let. Na střední škole jsem se věnoval informatice se zaměřením na programování a sítě. Mám základní kurz ke Sfumatu a osvědčení k výuce Comenia Scriptu. (Ono to vážně jde napsat obojí v jedné větě!)

Profesní zkušenosti

Mám za sebou několik let na technické podpoře v hostingové společnosti, kde jsem mimo jiné tvořil weby ve WordPressu. V opavské opeře pouštím titulky, čímž jsem si k tomuto žánru našel cestu. Zbylé dny v týdnu ale trávím na škole poblíž Opavy, kde se zaměřujeme především na Montessori.

Zájmy a další zkušenosti

Mám moc rád češtinu, ale mým snem je pravopisná reforma, jejíž konkrétní podobě se věnuju v diplomové práci. Nejraději ze všech oborů, kolem kterých se motám, mám ale děti. Být v jejich společnosti mě naplňuje pohodou, která je dle mého základním kamenem dobré školy. Hrát po tmě na schovávanou nebo zahrát v moři kohoutí zápasy, to považuju za úžasné krásy života. Díky své rodinné provázanosti s Itálií umím obstojně italsky.