Ostravská 77, Příbor
704 974 512
info@skolagaudi.cz

Mgr. Miroslav Přívětivý

Svobodná demokratická škola Gaudi

Proč Gaudi a jaká je zde moje role

Celý život přemýšlím nad tím, jak se znovu stát dítětem a vyzkoušet si ještě jednou, tentokrát načisto, jaké je svobodně si hrát a přitom se učit, poznávat a zjišťovat v čem jsem dobrý a čím můžu přispět k lepšímu světu. A najednou mám možnost to vidět naživo, být u toho, a svými zkušenostmi podepřít děti, aby se zkoumaly, objevovaly a zacelovaly. Věřím, že neselžu a že se při průvodcování v Gaudi příručím tomu, jak být znovu dítětem.

Profesní zkušenosti

Po vyučení se na pedagoga češtiny a angličtiny na FF OU jsem pracoval jako učitel na základní škole, pak jako úředník, manažer projektů EU, basker na kytaru a zpěv v Latinské Americe, asistent architektky v Mexiku, rovněž jako pracovník v sociálních službách v nízkoprahovém zařízení a nakonec též jako lektor jazykových kurzů angličtiny a španělštiny a divadelník v pohádkách určených zejména MŠ. Celou dobu jsem směřoval od sešněrovanosti, tabulek, morálních zkratek k volnosti, svobodě, hvězdnému nebi nade mnou a mravnímu zákonu ve mně.

Všechna má povolání mě učila, co je v životě reálně důležité a co je balast. Díky nim vím, že průvodcování v Gaudí je nabídkou, která se neodmítá a výzvou, které se čelí s odvahou.

Zájmy a další zkušenosti

Rád sedím a dívám se do ohně, starám se o to, aby nevyhasl, aby zahřál všechny, kteří kolem něj sedí a poskytl jim stejně přitažlivou show jako před tisíci lety. Rád si s ostatními zazpívám a na kytaru zahraju. Baví mě improvizovat, zcelovat kolektiv, kráčet na kopec sám a bos, ale i sedět dlouho do noci s partou přátel či dětí a polemizovat o podstatě bytí. Rád napíšu text nebo scénář, rád si prožiju radost ze hry s druhými, rád hladím svému synovi záda a rád objímám své okolí, když cítím, že se máme všichni dobře.