Ostravská 77, Příbor
704 974 512
info@skolagaudi.cz

Pája Jarošová

Svobodná demokratická škola Gaudi

Gaudi je pro mě příležitost splnit si svůj sen, a to pracovat s dětmi. Je to místo, kde se s dětmi jedná s úctou, vzájemným respektem, citem a porozuměním. Místo, kde děti mohou beze strachu vyjádřit svůj názor. U dětí se vnímá jejich individualita a je brán zřetel na jejich potřeby a pocity. Jsem moc vděčná, že mám možnost být součástí Gaudi, že můžu dětem něco předat a tak i ony mně. Vidět jejich bezprostřednost a nadšení je obohacující. Pro mě není Gaudi práce, je to místo, kde jsem ráda a těším se na každý den, který zde mohu strávit.

Vzdělání a zkušenosti

Od mala jsem zbožňovala zvířata a zároveň mě velmi bavila matika a počítaní. A tak když přišlo v deváté třídě na rozhodování, kam budu pokračovat, přihlásila jsem se na Střední zemědělskou školu obor Agropodnikání obchod a služby. Škola byla super, za ty čtyři roky jsme měli možnost vyzkoušet si díky praxím spoustu prací. Po maturitě jsem však začala pracovat v jedné z firem na kontrolu automobilových dílů, kde jsem poté pracovala tři roky jako vedoucí směny.

Poté se mi v roce 2015 narodila dcera a já věděla, že mě práce s dětmi velmi naplňuje. V roce 2019 se mi narodil syn. Věděla jsem, že pro své děti potřebuji jiný přístup, a tak jsem se zajímala o různé přístupy k dětem. Sledovala jsem kurz a různé blogy Výchova Nevýchovou, četla knihy o nenásilné komunikaci, o psychologii dětí a věděla, že takto chci s dětmi fungovat. Dělat to srdcem a vnímat pocity dětí. Čas s dětmi jsem si velmi užívala ačkoli tak rychle plynul. Proto jsem se rozhodla, že si udělám kurz Asistenta pedagoga, který jsem v roce 2021 úspěšně zakončila zkouškou. Dostala jsem možnost si svou praxi udělat v Gaudi a toto prostředí mě velmi zaujalo.

Koníčky

Mám ráda zvířata, přírodu, sport a hlavně, co mě nejvíce naplňuje, je čas strávený se svými dětmi. Podnikáme spoustu výletu ať už na kole nebo do přírody. Rádi si malujeme, tvoříme, hrajeme si spolu.

Ráda se také věnuji své zahrádce. Společně s dětmi pěstujeme různou zeleninu a sadíme květinky. 🙂