Ostravská 77, Příbor
704 974 512
info@skolagaudi.cz

Proč jsme jeli až do Hradce?

Svobodná demokratická škola Gaudi

Proč jsme jeli až do Hradce?

25.5. se 10 dětí z Gaudi spolu s 18 dětmi z hudební školy Musicale vypravilo na výlet do Hradce Králové do SUŠ hudebních nástrojů a nábytku a výstavní síně Petrof. Od studentů školy jsme se dozvěděli, jaké to je, na škole studovat, že součástí jejich praxe je práce s nejrůznějšími stroji na ohýbání a zpracování dřeva a také třeba CNC. Dále jsme zjistili, že ve 2. ročníku studia vyrobí klasickou nebo elektrickou kytaru a ve 3. ročníku přichází s návrhem vlastního nástroje a pracují na něm od začátku včetně přípravy forem.


V truhlářské dílně jsme si vyzkoušeli práci se soustruhem, různé techniky opracování dřeva a někteří se naučili i roztočit káču hlavou vzhůru. A jaké to je, hrát na křídlo v hodnotě 4,3 mil. Kč, jsme si vyzkoušeli ve výstavní síni firmy Petrof, ve které jsme obdivovali mistrovská piana v hodnotách od 1 do 3 miliónů korun.
Jo, a kromě téhle nesmírně zajímavé zkušenosti mají takové výlety ještě jednu další výhody, a to řízky od mámy a extra kapesné navíc!