Ostravská 77, Příbor
704 974 512
info@skolagaudi.cz

Tom Nováček

Svobodná demokratická škola Gaudi

Proč Gaudi a jaká je zde moje role

Jako teenager jsem žasnul, když jsem na vlastní kůži pocítil, jak snadno a rychle jsem schopen se naučit to, co mě samotného baví nebo láká. Navíc ve chvíli kdy sám pocítím potřebu se to naučit.
A také o kolik příjemnější a efektivnější takové učení je ve srovnání s klasickým školstvím. Když jsem o pár let později začal vědomě pozorovat děti svých přátel a sám začal pomýšlet na to, že bych chtěl mít děti, bylo mi čím dál jasnější, že jedině takovýto typ vzdělávání má pro budoucnost naší společnosti smysl. To, že svobodná a demokratická škola a školka Gaudi vznikla právě v Příboře, tedy v místě, kde s rodinou žijeme a že ji tedy mohou obě naše děti navštěvovat, považuji za skutečné požehnání. Stejně jako to, že mohu být průvodcem ve školce a být tak nablízku všem těm úžasným bytostem, které v dětech vidím.

Vzdělání a profesní zkušenosti

Přestože mám vysokoškolské vzdělání, tou nejlepší školou mi vždy byl život sám. Vystřídal jsem řadu povolání. Byl jsem například produkční hudebního klubu a také festivalu Colours Of Ostrava, pódiový technik známých českých kapel, instruktor zážitkové pedagogiky, provozovatel čajovny a vegetariánské restaurace, masér nebo programátor informačních systémů. Také jsem vařil pro Lesní školku, kde chodil můj syn a pozoroval jsem ten úžasný svět svobodných dětských duší. Momentálně se živím jako učitel hry na kytaru (v ZUŠ i soukromě), muzikant na volné noze a průvodce v MŠ Gaudi. 

Vystudoval jsem Fakultu Elektrotechniky a Informatiky na Vysoké Škole Báňské v Ostravě. Mám také několik masérských kurzů, kurz permakulturního designu a momentálně studuji jazzovou kytaru na Lidové konzervatoři v Ostravě. 

Díky všem svým profesím jsem navštívil mnoho zemí, potkal mnoho lidí a naučil se spoustu věcí. Nepřestávám se však učit dále a o všechny své zkušenosti se velmi rád podělím 😊.

Zájmy a další zkušenosti

Miluji čas prožitý se svou rodinou. Žijeme na venkově a moc rádi se věnujeme naší permakulturní zahradě. Milujeme ale také výlety po okolí i delší cesty za dobrodružstvím. 

Mou velkou životní vášní je hudba, velmi rád hraji na kytaru, klavír, bicí nástroje, zpívám, píšu hudbu a texty. Miluji také poezii, jsem vyznavačem zvukomalebnosti českého jazyka. 

Zabývám se osobním rozvojem, meditací, pozorováním přítomného okamžiku, poznáváním sebe sama. Rád běhám, jezdím na kole a longboardu.