Ostravská 77, Příbor
704 974 512
info@skolagaudi.cz

Zuzana Višvaderová

Svobodná demokratická škola Gaudi

Proč Gaudi a jaká je zde moje role

Ke Gaudi mě přivedla moje vlastní špatná zkušenost při studiu. O alternativní školy jsem se začala zajímat v prvním semestru na vysoké škole. S Gaudi jsem začala spolupracovat na mojí bakalářské práci, a poté jsem si v ní splnila i svou praxi.

Když jsem poprvé vstoupila na půdu školy, byla jsem naprosto uchvácena. Takový klid a pohoda, která vyzařovala ze všech žáků a průvodců byla úžasná. Při odchodu z Gaudi jsem si připadala, jako bych odcházela z dovolené.

Na škole se mi strašně zalíbilo a hned jsem věděla, že je to to pravé místo pro mě.

Vzdělání a profesní zkušenosti

Ráda pracuji s lidmi, a to jakéhokoliv věku od malých miminek až po ty nejstarší. Od malička jsem byla vždy takový záchranář, ať to byl malý ptáček vypadnutý z hnízda nebo klovající poštolka, co nemohla létat. Téměř 2 měsíce jsem pracovala v Americe, jako Au Pair u 3letého chlapečka. Celý školní rok jsem učila vědecké pokusy na 1. stupni dvou základních škol a hru na zobcovou sopránovou flétnu v mateřské školce. Od roku 2018 pracuji pod spolkem Žluťásek, kde pomáhám realizovat příměstské tábory a doučování matematiky.

Právě teď studuji na Ostravské univerzitě obory Fyzika, Matematika a Pedagogika. 

Zájmy a další zkušenosti

Mám ráda velkou škálu sportů zahrnující i sportování a práci se psi. Převážně národní házenou, kterou jsem hrála 12 let, sportovní kynologii, agility a dogfrisbee.

Miluji hudbu, věnuji se sólovému zpěvu a hře na různé hudební nástroje, hlavně na zobcovou flétnu, kytaru, housle a violu. Ráda maluji a vyrábím nejrůznější věci, jako třeba koně na tyči nebo různé hry na tábory.

Mám ráda výzvy, a když se do něčeho ponořím, tak to chci mít dokonalé.