Ostravská 77, Příbor
704 974 512
info@skolagaudi.cz

Markéta Huvarová

Svobodná demokratická škola Gaudi

email: marketa.huvarova@skolagaudi.cz

Proč Gaudi?

Od narození mého syna 2013,jsem počala přemýšlet o jeho budoucnosti a jak mu nejlépe zpříjemnit vstup do života.

Od cvičení miminek,přes plavání, montessori hrátky, míčkování a různé další aktivity, které jsme absolvovali spolu,přicházelo další přemýšlení nad školkou. Jakou a kde? Co od ní očekávám, co chci pro své dítě?Spokojenost jeho i svoji.

Ve správný čas přišla nabídka spolupráce s Lesním klubem ,,U Potůčku,, kde jsem koncem roku 2016 nastoupila jako průvodkyně. Byla a je to velká výzva, spoustu věcí co se člověk musí naučit o dětech, ale i sám o sobě. Není těžké je mít rád takové jací jsou, ale umět poznávat a rozeznávat jejich radosti i smutky, pracovat s nimi a se vším jím pomoci. Být tady pro ně.

Brzy  jsem pochopila, že pro svého syna chci i školu, kde bude sám sebou, moci říct svůj názor, učit se, ale hlavně kde mu bude umožněno rozvíjení jakéhokoliv talentu a potenciálu, který v sobě má. Přidáním se do různých skupinek od Svobody učení, přes domácí –individuální vzdělávání, hledáním alternativ, jsem narazila na Gaudi. Myšlenka a koncepce této školy se mnou začaly rezonovat a já věděla, že je to ta pravá. 🙂                    

Vzdělání

Mám střední zahradnickou školu, ale v tomto oboru jsem kromě své zahrádky nikdy nepracovala. Prošla jsem si různými profesemi od servírky, přes uklizečku až po vedoucí směny ve fabrice. Z některých takto nabytých zkušeností čerpám dodnes..

Zájmy

Mým hlavním a obrovským koníčkem je můj syn. 🙂 Máme malinké hospodářství, které mě moc baví  a k tomu jde ruku v ruce četba, hlavně odborná. Od chovu zvířat přes pěstování – permakulturu, pohádky a samozřejmě dětskou psychologii a nauku o dětech.

Mám ráda výletování po blízkém i vzdáleném okolí a poznávání našeho kraje. Přírodu a vše co k ní náleží. Zajímám se o ekologii a obnovu přírody kolem nás. Baví mě ruční práce,malování,keramika…

                                                                                      Věřím, že když se dá možnost vzdělávání se podle svého zapálení, předčí to všechna naše očekávání…